Strona główna Powrót Prośba o kontakt z twórcą

Wynalazek nr BDSW/719

Uchwyt do badania metodą iskrową składu chemicznego proszków ferromagnetycznych

Tytuł
Uchwyt do badania metodą iskrową składu chemicznego proszków ferromagnetycznych
Opis/specyfikacja
Przedmiotem wynalazku jest uchwyt do badania składu chemicznego proszków ferromagnetycznych, który to uchwyt mocowany jest na stole maszyny do badania składu chemicznego metodą iskrową posiadającej otwór roboczy z elektrodą dolną i znajdującą się nad nim elektrodą górną, zaś uchwyt posiada obudowę. Jego istotą jest to, że w obudowie znajduje się stopniowany, przelotowy otwór, który od strony podstawy osadzanej na stole posiada pierwszy stopień oraz drugi gwintowany stopień. W górnej części obudowy znajduje się gwintowany trzpień, na który nakręcona jest nakrętka. W otworze obudowy znajduje się element mocujący z zagłębieniem w jego dolnej części, w którym zamocowany jest magnes tudzież element mocujący od strony obudowy posiada część trzpieniową, która na górnym końcu posiada gwint wkręcony w drugi gwintowany stopień otworu obudowy. Pomiędzy dolną częścią elementu mocującego a górną częścią obudowy na części trzpieniowej elementu mocującego osadzona jest sprężyna naciskowa.
Przewidywane zastosowanie
Uchwyt umożliwia precyzyjną analizę składu chemicznego ferromagnetycznych proszków metali które do tej pory nie były możliwe do zbadania tą metodą, uprzednio możliwe było badanie jednynie materiałów litych. Analiza składu chemicznego jest jest przydatnym narzędziem analitycznym szczególnie w przypadku metalurgii proszków i druku 3D metali. Zastosowanie w spektroskopach ze wzbudzeniem iskrowym firm takich jak Burker, Shimazu, Termofisher.
Słowa kluczowe
spektroskopia emisyjna, materiały ferromagnetyczne, materiały proszkowe, analiza składu pierwiastkowego.
Spodziewane efekty stosowania
Korzystnym skutkiem zastosowania wynalazku jest możliwość badania proszków ferromagnetycznych metodą iskrową. Wynalazek pozwala również na łatwe oczyszczanie uchwytu z pobranego proszku i pobranie nowej próbki. Dodatkowym korzystnym skutkiem jest możliwość ustalania zadanej warstwy wysokości badanego proszku.
Typ oczekiwanej współpracy
- Twórca jest zainteresowany nawiązaniem współpracy w celu dalszych badań nad wynalazkiem
- Twórca jest zainteresowany wdrożeniem wynalazku
- Twórca wyraża zgodę na udział w Spotkaniu Brokerskim
- Twórca jest zainteresowany zbyciem praw majątkowych do wynalazku
Typ poszukiwanego partnera

Lokalizacja, metryka

Numer wewnętrzny
Data zapisu do bazy
BDSW/719
2024-01-04 09:15:03
Rodzaj
wynalazek
Osoba do kontaktu

Patent

Data zgłoszenia
Numer zgłoszenia
Data uzyskania
Numer uzyskania
03.11.2022
P. 442724